Yeni Üyelik Oluştur


Bir kullanıcı adı seçin


Yukarıda belirttiğiniz eposta adresinizi tekrar girin

Üyeliğimi Oluştur

×
Üye Girişi

Giriş Yap

×
 • Ali İsmail Korkmaz davasında gerginlik

 • Eskişehir’de geçen yıl 2 Haziran’da Gezi Parkı protestoları sırasında saldırıya uğrayıp 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz’ın ölümüyle ilgili açılan davanın görüldüğü Kayseri’de bugünkü ilk duruşma öncesi güvenlik önlemleri alındı. Duruşmada iddianame okundu. İddianamede tanıkların anlatımlarına göre, Ali’yi döven polisler ’Oh be stres attık’ demiş. Mahkeme, Ali’nin ailesi dışındaki müdahillik taleplerini reddetti. Sanık polislerden Şaban Gökpınar, ’’O gün tüm gün cop elimdeydi ama kimseye vurmadım’’ diye iddia etti.

 • 2014-02-03 / 15:57:04
 • 0 Yorum
 • 2484 Kez Okundu
 • Punto:
  A
  A
  A

AİLE ALKIŞLARLA DURUŞMA SALONUNDA

Ali İsmail'in ailesi duruşma salonuna alkışlarla girdi. Duruşmada yer yokluğu zaman zaman tartışmalara neden oldu.

AVUKATLAR 'GEZİ DİRENİŞİ' DİYEREK SÖZLERİNE BAŞLADI

Duruşmada sanık avukatlarıyla müdahil avukatları arasında tartışma yaşandı. Sanıkların önünde polisler, arkasında jandarmalar barikat oluşturdu. Müdahil avukatları usule dair sözler alıyor. Her avukat sözlerine "Gezi direnişi" diye başladı.

''POLİS GAZ SIKMASAYDI BUNLAR YAŞANMAZDI''
 Eskişehir Baro Başkanı, "Polis gaz sıkmasaydı, Ali İsmail o sokağa kaçmaz, öldürülmezdi. Bu çok önemli, Vali bizi dinlemedi, sorumludur. Bütün halkın, herkesin Ali İsmail'e borcu var, adil bir yargılama istiyoruz" dedi.

ALİ'NİN ANNESİ FERYAT ETTİ, AVUKATLAR AĞLADI
Anne Emel Korkmaz, sanıklara dönerek "O pis ellerinizde dokunmayın çocuğuma, nasıl bakabiliyorsunuz çocuklarınızın yüzüne. Ben Ali'yi temiz ellerimle büyüttüm" diye feryat etti, salondaki avukatlar ağladı. Anne Korkmaz, elindeki oğlunun çerçeveli büyük fotoğrafını sanık polisin suratına tutup, "Oraya değil buraya bak, çocuğum var derken gözlerimin içine bak" dedi.

KIZ KARDEŞİ: KARDEŞİM ÇOCUĞUNU MU ÖLDÜRDÜ

Kız kardeşi de sanığa "Kardeşim çocuğunu mu öldürdü?" diye sordu.

ALİ'NİN ABİSİ: HARAM OLSUN

Ali'yi böyle dövdüler

Ali İsmail Korkmaz’ın ağabeyi Gürkan Korkmaz, sanık polisleri savunan hukuk fakültesindeki aynı sınıftan mezun olan avukat arkadaşına "Yazık, ayıp. Savunma bunları’’ dedi. Gürkan Korkmaz, ''Haram olsun aldığınız para'' diye bağırıp ayağa kalktı, yanındakiler koluna girdi.

SİVİL YAKA PAÇA DIŞARI ÇIKARILDI


İzleyici bölümündeki sivil giyimli kişi, jandarma olduğunu söyledi. Kadın avukatların ''Üzerinde silah var'' iddiası nedeniyle bu kişi yaka paça dışarı çıkarıldı. Avukatlar kimlik tespiti istedi, arbede yaşandı.

SAĞIR-DİLSİZ NUMARASI YAPMIŞ

Kimliği Mahkeme Başkanı tarafından alınan sivil giyimli kişi, arka kapıdan çıkarıldı. Sivilin, kim olduğu sorulunca sağır-dilsiz numarası yaptığı öne sürüldü.

ALİ İSMAİL'İN ABLASI BAYILDI

Ali İsmail'in ablası fenalık geçirdi, kolonya ile teskin edildi.

SİVİL UZMAN ÇAVUŞ, TUTUKLU POLİSİN YAKINI

Sivil, mahkeme başkanının huzuruna alındı. İbrahim Karaman adlı bu kişi, "Kulaklarımda problem var. 58. Piyade Alayı'nda uzman çavuşum. Tutuklu polis Mevlüt Saldoğan'ın akrabasıyım. Onu görmeye geldim, silahım yok. Avukat hanım kimlik sordu, ısrar edince üzerinde silah var diyerek dışarı attılar" dedi.

TANIK AVUKATLARDAN SİLAHLI İKİNCİ KİŞİ İDDİASI

Tanık avukatlar "Bir kişi daha vardı, silaha dokunduk" diyerek itiraz ettiler. Mahkeme Başkanı, sivil uzman çavuşa müdahale eden avukatları dinledi.

SİVİL UZMAN ÇAVUŞUN ÜZERİNDE SİLAH ÇIKMADI

2 avukat ve CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu'nun şahitliğinde polisler tarafından yapılan aramada, Burdur 58'inci Piyade Alayı'nda görevli Uzman Çavuş İbrahim Karaman'ın üzerinde herhangi bir silah çıkmadı.

Emniyet Müdürü Mustafa Aydın da İbrahim Karaman'da silah olmadığını ve bu durumun tutanakla tespit edildiğini belirtti.

Aramanın ardından CHP'li Kulkuloğlu da, koridorda bekleyen avukatlara, aramada silah bulunmadığını söyledi.

Mahkeme heyeti, ifadesi alındıktan sonra Karaman'ın duruşmayı izlemesine müsaade etti.

UZMAN ÇAVUŞUN SİLAHI BURDUR’DAKİ EVİNDE BULUNDU

Kulkuloğlu İbrahim Karaman'ın Burdur'da görevli, Afyon Çay nüfusuna kayıtlı olduğunu ve sağlık izninde bulunduğunu belirterek, tutuklu sanık polislerden Mevlüt Saldoğan'ın yakını olduğunu aktardı. İbrahim Karaman'ın duruşmaya da bu nedenle geldiğini kaydeden Kulkuloğlu, "Polisler tarafından duruşma solunundan çıkarılan İbrahim Karaman, arşiv odasına alındı. Arşiv odasının aranmasını istedik. Odada bir sürü dosya var. Silah oraya saklanmış olabilir. Bu konuda tanık olmak istediğimi hakime söyledim’’ dedi.

Ancak, mahkemede ifadesini alınan uzman çavuş İbrahim Karaman'ın beylik tabancasının Burdur’daki evinde olduğu burada yapılan arama sonucu belirlendi.

KAYSERİ VALİSİ TWEET ATTI: CEP TELEFONUNU SİLAH SANDILAR

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, silahlı kişi ihbarı üzerine tweet attı.

Düzgün, şunları yazdı:
Duruşma salonunda bazı kişilerin üzerinde silah bulunduğuna ilişkin bilgiler doğru değildir.
Duruşmayı izlemeye gelen avukatlardan birisi salondaki izleyicilerden birinin cebindeki sert cismi (cep telefonu) silah sanmıştır.

Hürriyet

Etiketler

 • Yorumlar
 • Yorum Yap
 • Şuanda 1. sayfadasınız, toplamda yorum sayfası var.
  Şuan 0 - 0 arasındaki içerikleri görüntülüyorsunuz ve toplam 0 içerik var.

  « İlk
  « Geri
  ileri »
 • Yorumunuz


  Yorumunuz

  Gönder

ARŞİV