Yeni Üyelik Oluştur


Bir kullanıcı adı seçin


Yukarıda belirttiğiniz eposta adresinizi tekrar girin

Üyeliğimi Oluştur

×
Üye Girişi

Giriş Yap

×
 • Alevi Ünlüler - Alevi Siyasetçiler

 • Alevi ünlüler ve Alevi Siyasetçiler listesi geniş çapta araştırılarak hazırlanmıştır. Çoğu gerek TV programlarında gerek gazete röportajlarından takip edildiği için doğru olduğunu düşünüyoruz. Her zaman dediğimiz gibi sadece çok merak edildiği için yayınlıyoruz. Alevi olsun Sünni veya bir başka inançtan olsun hiç bir önemi yok.

 • 2013-12-14 / 17:14:59
 • 5 Yorum
 • 6651 Kez Okundu
 • Punto:
  A
  A
  A

Alevi ünlüler ve Alevi Siyasetçiler listesi geniş çapta araştırılarak hazırlanmıştır. Çoğu gerek TV programlarında gerek gazete röportajlarından takip edildiği için doğru olduğunu düşünüyoruz. Her zaman dediğimiz gibi sadece çok merak edildiği için yayınlıyoruz. Alevi olsun Sünni veya bir başka inançtan olsun hiç bir önemi yok.

Berhan Şimşek

Kamer Genç

İsmail Cem

Kemal Kılıçdaroğlu

Aziz Kocaoğlu

Mehmet Moğultay

Veli Ağbaba

Hüseyin Aygün

Reha Çamuroğlu

Cemal Gürsel

Ufuk Uras

Sebahat Tuncel

Hüseyin Kıvrıkoğlu

Çetin Doğan (Eski Genelkurmay Hareket Baskanı)

Hüseyin Kocadağ

Ayla Akat 

Müslim Sarı

http://www.zohreanaforum.com/alevilik-bektasilik-arastirmalari/49807-alevi-unluler-alevi-siyasetciler.html

 

Etiketler

 • Yorumlar
 • Yorum Yap
 • #4 - alevi ünlüler vayyy 2014-03-28-22:15:47
  alev
  2
  Beğendim
  0
  Beğenmedim
  Alevi ünlülerin isimleri görünce gurur duydum tabi ki hepsiyle değil ama yine alevi işte insan kıyamıyor :) Alevi siyasetçiler arasında Sebahat Tuncel, eski polis şefi Hüseyin kocadağ bu isimlere pek sıcak bakmıyorum şahsen. Biri Pkk'nın siyasi kolu Bdp, diğeri Susurluk'un mafya ile iç içer geçmiş meşhur polis şefi.
  #5 - alevi ünlüler 2014-03-29-12:11:51
  ismail
  2
  Beğendim
  0
  Beğenmedim
  Alevi ünlüler türkiye'de en çok merak edilen konuların başında geliyor galiba. Bir çok sitede bu konuda açılmış başlık gördüm. Alevi, Kürt, Zaza, Çerkez ünlüler... İnsanların bu devirde bireylerin mezheplerini merak etmesini sakıncalı buluyorum. Sanatçı veya ünlü hangi meşrepten olursa olsun burada önemli olan topluma kattığı değerdir. Son dönemlerde din üzerinden siyaset yapıp siyasal islamı hortlatanların ne durumda olduğu aşikar. Dini veya bir mezhebi ön plana çıkarmanın veya bunu kullanmanın sakıncaları tahmin edilemeyecek kadar çoktur.
  #9 - Alevi ünlüler ve siyasetçiler 2014-03-29-16:43:29
  3
  Beğendim
  1
  Beğenmedim
  Alevi ünlüler olarak bu listede en çarpıcı olan Cemal Gürsel paşam. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanlığını da yapmış biri. Demek ki Alevilerden de Cumhurbaşkanı olabiliyormuş. Bugün olsa yapmazlar ama. Alevi ve Türk deyince millet kuduruyor. Osmanlı'nın türkleri ötekileştirdiği gibi şimdiler de yine Türkler aşağılanıyor. Ama yemezler. AZ kaldı kıçınıza tekmeyi yiyeceksiniz. Bu ülke sahipsiz değil. İster Alevi olsun ister Sünni olsun milletini seven benim için baş tacıdır.
  #19 - Alevi ünlüler 2014-04-24-13:17:37
  Devrim elçi
  0
  Beğendim
  3
  Beğenmedim
  Alevi ünlüler olarak sadece Alevi toplumuna değilde tüm topluma hizmet etmek gibi bir anlayışınızın olmasını dilerim. Toplumun bölünmeye çalışıldığı bir dönemde birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmemiz lazım.Alevi siyasetçilerin özellikle Mavya zihniyeti gibi ayrılıkçı ve bölücülük yapmadığını görüyorum ve bundan gurur duyuyorum. Bugüne kadar Kılıçdaroğlunun azğından mezheplerle ilgili ayrıştırıcı bir söz duymadım ama başbakan mitinglerinde Kılıçdaroğlunun mehzebini orada bulunan zavallı beyinli topluma yuhalattı ve bilerek toplumu birbirine kırdı. Sivas olayları,marş katliamının altında bunun gibi kışkırtıcı,tahrik edici söylemler vardır. İyi çalışmalar
  #27 - alevi ünlüler ve alevi siyasetçiler 2014-09-10-12:28:04
  Alev
  1
  Beğendim
  0
  Beğenmedim
  alevi ünlüler ve alevi siyasetçiler listene baktığımda kimse kusura bakmasın pek te gerçek alevi göremedim :) Yavuz Bingöl, Songül karlı bunlar laeviyse ben alevi değilim. Biat kültürü bizim inancımızda yoktur. Egemene biat etmek hınzırlara yakışır (nokta)
  Şuanda 1. sayfadasınız, toplamda 1 yorum sayfası var.
  Şuan 0 - 5 arasındaki içerikleri görüntülüyorsunuz ve toplam 5 içerik var.

  « İlk
  « Geri
  1
  ileri »
  Son »
 • Yorumunuz


  Yorumunuz

  Gönder

ARŞİV